Blej & Shit Makina - NEWS

 

Renault Clio Sport 

 

Prodhuesi i njohur i veturave “Renault” këto ditë i publikoi detajet e reja për modelin që do të arrijë së shpejti, atë Clio Renaultsport dhe e konfirmoi që kjo makinë do të jetë më e shpejtë dhe njëherësh edhe më e lehtë sesa paraardhësi.

Motori i tij 1.6-litra, 4-cilindërsh turbo do të zhvillojë rreth 197 KF dhe 240 Nm, duke potencuar këtu se momenti më i madh rrotullues është në dispozicion nga 1.750 deri 5.500 rr/min.

Prodhuesi francez e bëri të ditur që ky automobil me peshën prej 1.204 kilogramë do të përshpejtojë deri në 100 km/h për 6.7 sekonda dhe kështu do të jetë për 0.2 sekonda më i shpejtë se modeli aktual.

Motori do të jetë i pajisur me ndërruesin me 6-shpejtësi me lidhje të dyfishtë, ndërsa ngasësit në dispozicion do të kenë amortizatorët dhe kompresorët hidraulik të cilët mund të gjendet vetëm në makina për gara.

Me shume
 

Audi RS7 Sportback 2014

 

Sportback RS7 Audi, i cili bëri debutimin e tij në Trego 2013 North American International Auto në Detroit, qëndron për dinamikën e bukur në shumicën e tyre. Madh pesë-dyer Coupe përdor një motor 4,0 TFSI 412 kW (prodhuar 560 hp). Sprint nga zero deri në 100 km / h (62,14 mph) merr vetëm 3.9 sekonda, dhe guvernatori me shpejtësi mund të çaktivizohet sipas kërkesës të konsumatorëve për të lejuar një shpejtësi maksimale deri në 305 km / h (189,52 mph). Pavarësisht nga kjo performancë superiore, Sportback Audi RS7 konsumon mesatarisht vetëm 9.8 litra karburant në 100 km (24.00 mpg US).
 
 
Me shume
 

Mercedes C63 AMG 2013

 

Të Mercedes-Benz C63 AMG modele janë duke u bërë edhe më dinamike: AMG lartë të performancës makina janë duke u pajisur me një AMG 6,3 liter-motor V8 me prodhimin e rritur si "Edition 507" ekskluzive modele. Rritja e 37 kW (50 hp) tani sjell dalje të 373 kW (507 hp) me një çift rrotullues maksimal prej 610 Nm, dhe është një rezultat i transferimit të teknologjisë nga AMG SLS: tetë cilindra motor aspirated natyrisht nga super makinë sportive karakteristika Pistons të falsifikuara, që lidh shufra dhe një bosht me gunga lehtë. 

Me shume